Jak zrobić wodę detoksykacyjną

Dziś chcę wam pokazać, jak zrobić wodę detox dla płaskiego brzucha. Wzdęcia jest tak powszechne walki, i może być dość proste do uzdrowienia. Woda detox jest kluczową częścią w tym, jak jesteś zasadniczo parowania owoców i ziół razem dla detoksykacji i przeciwzapalne korzyści.

Bez względu na porę roku, zawsze potrzebuję przypomnienia, aby pić więcej wody. Dodanie odżywczych owoców i ziół sprawia, że jest to bardziej korzystne i przyjemne. Robienie wody detoksykacyjnej dla płaskiego brzucha jest prawdopodobnie najważniejszym powodem, dla którego ludzie to robią, ale ja również uwielbiam to, jak czuję się ogólnie, kiedy jestem bardziej nawodniona.

Picie wody detox jest moim małym sekretem, aby uzyskać wystarczającą ilość wody każdego dnia. Jest nie tylko łatwe do zrobienia, ale ma też wiele korzyści zdrowotnych. A najlepsze jest to, że mogę ją dostosować do mojego nastroju (lub tego, co mam w lodówce!). Ten sposób picia wody sprawia, że jest ona zabawna i interesująca.

Korzyści zdrowotne płynące z picia wody detoksykacyjnej

Jasne, możesz zaoszczędzić trochę czasu i po prostu pić czystą wodę. Ale są szanse, że tego nie zrobisz... jeśli jesteś taka jak ja. Po raz pierwszy spróbowałam owocowej wody detoksykacyjnej podczas 21-dniowego oczyszczania organizmu na bazie roślin. Byłam zdumiona, o ile lepiej byłam nawodniona, kiedy dodałam do niej owocowe smaki.

Im bardziej jesteś nawodniony, tym lepiej Twoje ciało może funkcjonować prawidłowo. Od zdrowia skóry po zdrowie układu trawiennego, nawodnienie jest kluczowe. Wyrabiając sobie nawyk picia wody detoksykacyjnej, pomagasz swojemu organizmowi rozwijać się.

Woda detoksykacyjna na płaski brzuch

Choć nazwa sugeruje jakieś dziwne składniki lub proces, aby zmienić zwykłą wodę w "detox" wody, to jest super proste do wykonania: owoce, woda i zioła. To wszystko!

Do tego przepisu wybrałam składniki, które pomagają wypłukać układ trawienny, a także promują płaski brzuch z 2 prostych składników: grejpfrut + rozmaryn.

Zalety grejpfruta

 • Bogaty w antyoksydanty
 • Pomaga kontrolować apetyt, ponieważ zawiera 2 gramy błonnika na ½ owocu
 • Niskokaloryczny -zawiera głównie wodę!
 • Pomaga redukować kamienie nerkowe
 • Wysoka zawartość witaminy C -64% zalecanego dziennego spożycia
 • Wysoka zawartość witaminy A -28% zalecanego dziennego spożycia
 • Pomaga regulować poziom cukru we krwi

Badania przeprowadzone przez National Library of Medicine wykazały, że codzienne spożywanie świeżych grejpfrutów pomaga w utracie wagi. Ja korzystam z dobrodziejstw grejpfruta w mojej wodzie detoksykacyjnej, a następnie zjadam grejpfruta, gdy woda zniknie, aby uzyskać dodatkowy, spłaszczający brzuch impuls.

Zalety rozmarynu

Zioła są często pomijane jako zwykły dodatek, ale są one ładowane z korzyści zdrowotnych, jak również. Dodanie ich do wody detox jest zarówno estetyczne, jak i dobre dla zdrowia.

 • Doskonałe źródło antyoksydantów
 • Przeciwzapalne, co pomaga w krążeniu krwi
 • Stymulant poznawczy -co oznacza, że może pomóc w utrzymaniu pamięci
 • Uwalnia odstresu -uważa się, że nawet sam zapach rozmarynu poprawia nastrój i łagodzi stres.

Ostatecznie, podczas gdy dodane składniki mają korzyści zdrowotne w ich własnym prawie, głównym celem wody detox jest picie więcej WODY. Ciało potrzebuje wody, a większość ludzi dostarcza jej tylko tyle, aby przetrwać, a nie rozwijać się. Wyobraź sobie, że jesz tylko tyle, aby utrzymać się przy życiu, a nie dostarczasz organizmowi odpowiednich składników odżywczych, aby dążyć do osiągnięcia swoich celów.

Tak samo jest z konsumpcją wody. Picie wystarczającej ilości wody może przyspieszyć metabolizm, sprawi, że będziesz mniej głodny i pomoże utrzymać regularność ciała. Następnym razem, gdy poczujesz popołudniowy zastój, spróbuj sięgnąć po wodę detox zamiast po przekąskę; Twoje ciało może mówić Ci, że jest spragnione, a nie głodne!

Kombinacje owocowej wody detox

Podczas gdy składniki w tym przepisie na wodę detox pomagają w utracie wagi i wzdęciach (witaj płaski brzuchu!), dostosuj swoją wodę detox do potrzeb swojego organizmu.

Tutaj na Florydzie, to prawie zawsze jest gorąco, wilgotno i czuć się jak lato. Lubię więc pić zimną wodę. Jednak w zimie, mogę podgrzać wodę przed dodaniem mojego owocowo-ziołowego combo, dla bardziej kojącej zmiany.

Nie przepadasz za grejpfrutem? Nie ma problemu! Z łatwością dodasz do niej dowolne owoce cytrusowe, a także jagody (przed dodaniem rozbij je, aby uwolnić ich smak). Możesz też pójść w innym kierunku i dodać paprykę i szczypiorek, albo ogórki i miętę. Oto kilka z moich ulubionych kombinacji:

 • Truskawki + cytryna
 • Pomarańcza + cynamon
 • Ogórek + mięta
 • Cytryna + cayenne
 • Arbuz + rozmaryn
 • Jabłka + cynamon

Możliwości są nieograniczone. Uwielbiam robić wielkie porcje wesołej wody detoksykacyjnej i przynosić ją na letnie przyjęcia; zawsze dodaje ona wesołego koloru do stołu z jedzeniem. Gotowy do wypróbowania tego nowego, zabawnego przepisu? A może masz inną zwycięską kombinację?