Zalety zielonych koktajli

Jeśli chodzi o zielone koktajle to mają one charakter oczyszczający i działają bardzo pozytywnie na nasz organizm. Dzięki nim w lepszym stanie będzie nasza krew, limfy czy płyny wewnątrzkomórkowe. Ciało, które zostanie dobrze oczyszczone będzie odpowiednio sprawne, może trawić, przyswajać a właściciel będzie pełen energii czy wigoru. Na pewno dzięki zielonym warzywom wprowadzimy do swojego organizmu masę cennych składników odżywczych, witamin i mikroelementów. Zielony kolor będzie wskazywał na to, że w produktach jest chlorofil, a wieć barwnik, który nazywany jest krwią roślin. Spożywanie produktów, które obfitują w chlorofil to rozwiązanie, które dostarczy do organizmu duże ilości magnezu oraz żelaza.

Magnez będzie dbał o układ nerwowy, natomiast żelazo działa pozytywnie jako środek krwiotwórczy. Zielony barwnik będzie usuwał z naszego organizmu toksyny, pozwala pokonywać bakterie i sprawia, że można niszczyć wolne rodniki, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. W zielonych liściach w dużej ilości znajduje się także kwas foliowy, który jest bardzo ważnym elementem wpływającym na odpowiednie funkcjonowanie układu nerwowego, pokarmowego oraz krwionośnego. Witamina ta będzie bardzo ważna dla kobiet w ciąży, ponieważ będzie wpływać na rozwój mózgu u płodów, może zapobiegać zniekształceniom cewy nerwowej u dziecka, które rozwija się w łonie matki.

Czemu warto pić zielone koktajle? Panowie również powinni spożywać produkty, w których znajduje się kwas foliowy, ponieważ jest to element, który wpływa na jakość nasienia. Kwas foliowy gwarantuje także wchłanianie żelaza. Picie każdego dnia zielonych napojów będzie gwarancją dostarczenia do organizmu zielonych składników, których nie dałoby się przejeść w normalnych posiłkach, ze względu na charakterystyczną formę. Chlorofil zawarty w zielonych koktajlach: - wpływa na obraz krwi - niszczy toksyny - oczyszcza wątrobę - likwiduje nadmiar cukru we krwi - poprawia wydzielenie mleka u matek karmiących - likwiduje niekorzystny zapach ciała - wpływa na naturalny drenaż nosa - likwiduje żylaki - oczyszcza jelita - łagodzi problemy związane z astmą - likwiduje bakterie w ranach - poprawia funkcjonowanie układu naczyniowego - likwiduje ból wywoływany stanem zapalnym.