Vitamix dla zwolenników surowej diety, wegetarian, mięsożerców oraz całej rodziny!

Zwolennicy zdrowej diety, która określana jest jako surowa dieta, gdy spożywa się wyłącznie posiłki do 40 stopni obecnie staje się coraz bardziej modna. Dlatego urządzenie Vitamix jest propozycją dla wszystkich zwolenników tej diety. Sprzęt nie będzie podgrzewał jedzenia. Produkty są tutaj podgrzewane wyłącznie przez szybkie ruchy ostrzy, co będzie tworzyć ciepło. W ten sposób produkty będą się podgrzewać, a to sprawi, że nie będą stracone istotne składniki odżywcze, które są ważne dla naszego organizmu. Wegetarianie oraz alergicy mogą bez większego problemu tworzyć sobie pyszne i zdrowie posiłki bez używania produktów pochodzenia zwierzęcego. Mięsożercy mogą natomiast zdecydować się na wybranie tego urządzenia, by przygotować sobie posiłki o doskonałej konsystencji. Jest to również świetne rozwiązanie dla dzieci, którym można przygotować zdrowie jedzenie, bez wykorzystywania produktów ze słoiczków.

Zielone smoothies. Vitamix to urządzenie, które pozwala na przygotowanie zielonych koktajli, które stają się również w naszym kraju coraz bardziej popularne. Zielone smoothies to napój, który składa się z zielonych warzyw i owoców, który jest dość gęsty. Znajdziemy w składzie takiego napoju bardzo wiele chlorofilu oraz cennych witamin A, C oraz E. dzięki czemu nasze komórki są ochronione przed działaniem wolnych rodników. Mamy także gwarancje stymulacji układu odpornościowego, można oczekiwać normalizacji ciśnienia krwi czy redukcji nieprzyjemnego zapachu ciała. Zagwarantować sobie można również dzięki piciu takich koktajli ochronę przed nowotworami czy też skuteczną walkę z anemią.

Dla osób, które mają problem z jelitami taki napój będzie gwarancją oczyszczenia. Zielone napoje wpływają korzystnie praktycznie na wszystkie organy wewnętrzne, dlatego warto po nie sięgać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że obróbka zielonych warzyw wymaga odpowiedniej staranności, ponieważ niewłaściwe działania mogą niekiedy prowadzić do uszkodzenia cennych składników takich jak chlorofil czy też witaminy. Dlatego przy obróbce takich produktów należy zachować odpowiednią staranność. W napojach wykonywanych z zielonych warzyw znajdziemy między innymi takie składniki jak: magnez, wapń, witaminy A, K, B1, B5 czy kwas foliowy, poza tym luteinę, błonnik.

Zielony koktajl z blenderaNajlepiej będzie przygotowywać sobie specjalny zielony napój z mieszanki warzyw zielonych z dodatkiem owoców. To najlepsze możliwe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu uda się dostarczyć do organizmu różne składniki odżywcze. Oczywiście napój nie powinien być za gęsty, dlatego można do niego dodać trochę wody, tak by produkt stał się nieco rzadszy. Możliwości wyboru różnych produktów do przygotowania smoothie jest bardzo dużo i między innymi właśnie dzięki temu można spokojnie wybrać te owoce czy warzywa, które również smakowo będą nam odpowiadały. Przygotowując takie napoje warto także wprowadzać pewne modyfikacje, tak by nie doprowadzić do znudzenia przy spożywaniu ciągle takich samych napojów. Z Vitamixem można bez większych problemów przygotować praktycznie każdy rodzaj zielonego shake'a