Jak wybrać dobry blender?

Blender to takie urządzenie, które może nam ułatwić pracę w kuchni. Można z nim przygotowywać kremowe zupy dla rodzin z dziećmi czy osób starszych, gdy istnieje problem z gryzieniem. Wybierając blender warto sprawdzić pewne elementy, które mogą ostatecznie sprawić, że takie urządzenie bez większych problemów pracować dla nas przez wiele lat. Moc silniczka Pierwsza cecha, na którą patrzymy i która będzie się rzucać w oczy to moc silniczka. To na jaką moc warto się decydować zależy przede wszystkim od tego do czego będzie nam służyć danego urządzenie. Jeśli będziemy chcieli tylko przygotowywać koktajle czy zupy to nawet urządzenie ze słabszym silnikiem sobie dobrze poradzi. Jeśli chcemy pracować z lodem, twardymi produktami czy mrożonymi owocami to moc na poziomie 700W będzie już koniecznością.

Należy się liczyć z tym, że większa moc generuje również większą cenę. Moc może wpływać nieco na hałas w czasie pracy urządzenia. Te słabsze niekiedy są nawet głośniejsze. Nie tak dawno w sprzedaży pojawił się Blender Greenis FGR-8800, w którym zastosowany został innowacyjny bezszczotkowy silnik prądu stałego. W silniku tego typu zastosowany jest elektroniczny układ kontroli inny od tego, który standardowo będzie w standardowych urządzeniach. W ten sposób można uzyskać elektroniczną kontrolę układu i tym samym bardzo możliwe, że urządzenie będzie pracowało skuteczniej. Bezszczotkowy silnik prądu stałego będzie się charakteryzować szeregiem zalet w stosunku do silników szczotkowych. Mamy między innymi wyższy moment obrotowy, większą wydajność czy też mniejszy hałas w trakcie pracy urządzenia.

Możliwość kruszenia lodu w blenderzeDo zalet urządzenia, w którym będzie silnik bezszczotkowy będzie się zaliczać również to, że nie ma konieczności konserwacji, wysoka prędkość pracy oraz odpowiednia możliwość stosowania w sytuacji, w której iskrzenie komutatora mogłoby prowadzić do zagrożeń i uszkodzić sprzęt. Dodatki w zestawie W niektórych przypadkach do urządzenia dołączony będzie pojemnik, zazwyczaj dość wysoki, niekiedy dołączona może być pokrywka. Czasami kupić można także pojemniki szklane, które służą do tego, by przechowywać żywność. Okazać się może, że czasami przydadzą się szczególnie w przygotowaniu niewielkich ilości posiłków. Jeśli chcemy przygotowywać jakieś posiłki dla małych dzieci bardzo możliwe, że właśnie takie pojemniki będą najlepszym rozwiązaniem. Czasem w małej kuchni nie mamy wiele miejsca dlatego warto sprawdzić czy rozmiary blendera nie staną się kłopotliwe. Warto sprawdzić czy sprzęt można łatwo złożyć i schować, gdy nie będzie nam potrzebny.