Wolnoobrotowe wyciskarki do soków Kuvings i ich moc

Owoce i warzywa są dla człowieka źródłem wielu cennych witamin, minerałów i enzymów. Zdrowa, zbilansowana dieta powinna opierać się w dużej mierze na tych produktach. Każdego dnia powinniśmy wypić przynajmniej szklankę świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw.

Codzienne spożywanie tego rodzaju bomby witaminowej zapewni nam nie tylko większą odporność (wzmocni układ immunologiczny), ale również sprawi, że będziemy regularnie oczyszczać nasz organizm z toksyn i chemii, którą spożywamy w innych produktach. Jak podkreślają dietetycy i lekarze, pełnowartościowe, naturalne soki mają również doskonały wpływ na naszą cerę, włosy i paznokcie. Ponadto, soki stanowią sposób na naturalną profilaktykę przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak cukrzyca czy różnego rodzaju nowotwory.

Więcej informacji na ten temat znajdziemy w książkach tj.: : Terapia sokami – dieta doktora Gersona, dieta Alleluja, dieta Daniela inaczej dietą dr Dąbrowskiej itp.

Dlaczego wyciskarki, a nie sokowirówki?

Aby sok owocowy/warzywny czy owocowo-warzywny był pełnowartościowy, powinien być przygotowany przy pomocy wyciskarki. Sprzęty typu Kuvings B6000 czy Sc Series to przykład bardzo dobrych wyciskarek, dzięki którym można przygotować wyśmienity sok już w 15 min.

Wyciskarka do soków

Kuvings B6000 - niezawodny sprzęt

Wyciskarka, w przeciwieństwie do sokowirówki, nie niszczy cennych witamin i minerałów. Nie następuje bowiem nagrzanie i napowietrzenie surowca. Dzięki temu, soki z wyciskarki mogą być przechowywane nawet do 72 godzin w lodówce bez znaczącego „uszczerbku” na cennych dla naszego organizmu składnikach. Dodatkowo, napój otrzymany przy użyciu wyciskarki nie zmieni szybko koloru, smaku i nie będzie się rozwarstwiał.

Dzięki Kuvings B6000, przy pomocy mincera i sitka, przyrządzimy smaczne i bardzo zdrowe soki, jak również przepyszne lody, sorbety, koktajle, przeciery czy musy. Zarówno domownicy jak i nasi goście będą mogli cieszyć się smakiem zdrowych, dietetycznych i smakowitych deserów.

Wyciskarka jest dostępna w trzech kolorach – białym, srebrnym i bordowym. Dzięki temu, mamy szansę dobrać sprzęt w zależności od koloru wyposażenia naszej kuchni.